KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11618071
nr 1161 8071
Carl Gustaf Hellqvist
(1851-1890), Sverige
Oljemålning, Marstrandsmotiv, signerad och daterad 1884, olja på pannå, 32x41 cm
Carl Gustaf Hellqvist, svensk bildkonstnär född 1851, död 1890.
måndag 12 februari 2018
kl 20:03:36
Carl Gustaf Hellqvist
Läs mer om Carl Gustaf Hellqvist